לתיאום תור או וואטסאפ: 09-9626432

בדיקות גניקולוגיות – כל מה שצריך לנשיות בריאה

לאורך חייהן, נשים מתמודדות אל מול מגוון שינויים גופניים והורמונליים המשפיעים על בריאותן הפיזית והנפשית כאחד. במהלך השנים, מייצר מעגל החיים עבורנו, הנשים, אינספור התמודדויות פיזיות ורגשיות, אשר נראה כי שמורות רק לנו.

כנשים, אנו חוות כמה וכמה אירועים ייחודיים, אשר מחייבים טיפול מומחה, כדי שנוכל לשמור על בריאותנו ולסייע לגוף בהתמודדות מיטבית. 

ההמלצה הגורפת היא כי החל מגיל 21, עליך להיבדק אצל רופאת נשים מומחית, לבדיקת תקינותם של האגן ואיברי הרביה. עם זאת, לא מעט פעמים מתעורר צורך נוסף קודם לכן, או מתגלה בעיה אשר מחייבת בדיקה ייעודית, וחשוב מאוד לא להזניח את הנושא ולבצע את הבדיקות בזמן. בנוסף, אני ממליצה כי אחת לשנה תבצעי בדיקות תקופתיות החיוניות לגילוי ומניעה של מחלות, שיכולות להעיב על הסיכוי להרות בעתיד וכמובן, לסכן את בריאותך.

במרפאה האינטימית שלי, אני מלווה אתכן, נערות ונשים, לאורך מעגל החיים הנשי, ומבצעת מגוון רחב של בדיקות בדיסקרטיות מלאה, התחשבות ורגישות רבה, תוך הכוונה מלאה של גדולי הפוסקים ומורי ההוראה מכל הזרמים, בקיאות וידע הלכתי רב שנים עבור מטופלות שומרות מסורת.

אילו שירותים ניתנים במסגרת הבדיקות הגניקולוגיות?

בדיקות גינקולוגיות כלליות ותקופתיות המסייעות לשמור על בריאותך, ליווי ומעקב הריון, ייעוץ בנוגע לאמצעי מניעה והכנסת התקנים, סונר אגן גינקולוגי וכן משטחי pap לאיתור תאים טרום ממאירים ונגעים טרום ממאירים בצוואר הרחם.

חשוב לי להדגיש שוב – ביצוע בדיקות תקופתיות באופן מקיף ועקבי מאפשר גילוי, זיהוי וטיפול מוקדם וחיוני לשמירה על בריאותך.

בריאות נשית ואינטימית לאורך כל מעגל החיים

במהלך חייה של כל אישה, עלולות להתעורר בעיות שונות ועל כן מומלץ לכולן לעבור בדיקה גינקולוגית שגרתית גם כשאין בעיות נראות לעין. הבדיקות כוללות בדיקה של העריה והנרתיק וצוואר הרחם באמצעות ספקולום (מפסק) ובעת הצורך,  לקיחת משטח פאפ מצוואר הרחם בכדי לאבחן מצבים קדם ממאירים בצוואר . השלמת הבדיקה הגינקולוגית היא בעזרת סונר אגן גינקולוגי להדמיה של הרחם השחלות והאגן. 

אבחון ובדיקות לגילוי דלקות וזיהומים

מערכת הרבייה הנשית דורשת איזון עדין ומדויק על מנת לתפקד באופן תקין. אך לעיתים, האיזון המדויק מופר וכך עלולות להיווצר דלקות וזיהומים. מסיבה זו, חלק גדול מהנשים סובלות מדי פעם מהפרשות נרתיקיות חריגות, אשר עלולות להיות מלוות בגרד, ולעיתים מופיע גם דמם נרתיקי ואף כאב בטן. מקור התופעות הללו הוא לרוב פטרייתי או חיידקי. במסגרת הבדיקות המתבצעות במרפאה נאבחן את מקור הבעיה ונציע טיפול מתאים.

 

בדיקות במהלך ההריון ולאחר הלידה

הריון הוא אחד מפלאי הבריאה, תקופה נפלאה ובו בזמן מאתגרת, המלווה בשינויים רבים ומחייבת ליווי אישי, השגחה ומעקב צמוד. במהלך ההריון עוברת כל אישה טיפולים ובדיקות  גניקולוגיות המסייעים בשמירה על הריון בריא ותקין, בהן: השגחה ומעקב רצוף אחר בריאותה ובריאות העובר, המלצות רפואיות, בדיקות תקינות התפתחותית של העובר, בדיקת אולטרסאונד, סקירת מערכות ועוד. 

 

נשים יקרות,

רפואת נשים היא עולם ומלואו, והיא מלאת כבוד לאישה ואיבריה שנועדו להביא חיים לעולם.

במהלך השנים זכיתי להיות שותפה וללוות נשים רבות בדרכן להקמת משפחה ובצמתי חיים שונים. אני רואה זאת כזכות ושליחות, להיות שם עבורכן, בכדי לספק לכן תמיכה וטיפול בכל שלב בדרך.

אני מאמינה במקצועיות ודיוק, אך לא פחות מכך באנושיות וביחס אישי, אותם מרכיבים שעושים את ההבדל. 

אצלי, המטופלת תמיד במרכז ואני גאה שלכל אורך הדרך שמתי דגש בנתינת תחושת ביטחון ובטיחות, לכל אחת מהמטופלות שלי.

אני מזמינה אתכן ליצור עימי קשר ולקבוע פגישה. אני כאן לשירותכן, כדי לספק לכל אחת את הטיפול והתמיכה הנדרשים, בכל שלב.

אהבתם? שתפו!

דר׳ אביה רוזנטל

מומחית ביילוד גינקולוגיה ופריון

נעים להכיר, ד"ר אביה רוזנטל, M.D. בוגרת אוניברסיטת בן גוריון ב"ש. מומחית ברפואת נשים, מיילדות ופריון ורופאה בכירה במרכז הרפואי לניאדו בנתניה, כעת בתת התמחות ביחידה לפריון (IVF).